MY BRIGHTEST DIAMOND

 


Cztery lata – tyle musieliśmy czekać na nową, piątą w dyskografii, płytę My Brightest Diamond. W listopadzie 2018 roku ukazał się krążek „A Million and One”, a w czerwcu Shara Nova (dawniej Worden) ponownie zaprezentuje się na deskach amfiteatru. Tamten koncert, z czerwca 2014 roku, oszołomił nas i zaczarował. Liczymy, że w 2019 roku także będziemy wstrząśnięci.

Shara Nova to klasycznie wykształcona wokalistka o niebanalnym głosie. Artystka nietuzinkowa, chodząca własnymi ścieżkami, często pod prąd. Jak sama o sobie mówi, czuje się muzyczną outsiderką. Z pewnością jednak na scenie udowadnia coś zupełnie odwrotnego. Jej koncerty potrafią zachwycić niebanalnymi emocjami, proste kompozycje zyskują wiele na żywo. W swojej muzyce Shara miesza wiele gatunków, czerpie z różnych źródeł, bawi się też swoim głosem i rzadko spotykaną wśród mainstreamowych artystów skalą.

W swojej karierze współpracowała m.in. z The Decemberists (Królowa na płycie „Hazards of Love”), Sufjanem Stevensem („The Age of Adz”), Davidem Byrne’em i Laurie Andersonem.

Shara dorastała w rodzinie ewangelickiej – jej ojciec prowadził chór kościelny, a matka grała na organach. Swój muzyczny talent odziedziczyła więc po rodzicach i szlifowała go podczas studiów. Na nasze szczęście nie została divą operową. Zaraz po studiach przeniosła się do Nowego Jorku i założyła tam swój muzyczny projekt, który nazwała My Brightest Diamond.

Jej najnowszy album „A Million and One” to zapis transformacji, jaką przeszła w ostatnim czasie. W 2014 roku po wielu latach małżeństwa rozstała się z mężem. Rozwiodła się, zmieniła nazwisko na Nova (co samo w sobie jest znaczące). Kilka lat wcześniej wróciła też do miasta dzieciństwa Detroit. Echa tych zmian usłyszymy na płycie. I z pewnością na koncercie w Białymstoku podczas Halfway Festival 2019.

 
kup-karnet

© 2018 Halfway Festival | All Rights Reserved. Made with love by DO IT crew