Kalendarz

Czas i miejsce

Białystok
13483328 1053778738040410 3147802925743270113 o 13490616 1053777764707174 6923962284827457404 o

Znamy się z niektórymi od lat. Poznajemy wasze twarze, traktujemy Was jak przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki. Niektórzy z Was będą jednak z nami po raz pierwszy. Dlatego, choć staramy się być bardzo normalnym, wyluzowanym festiwalem, nie budujemy zapór i nie wprowadzamy nie wiadomo jak skomplikowanych regulaminów, to co roku przypominamy Wam nasz savoir vivre. Po to by bawić się jak najlepiej i byście jak zawsze wyjechali z Białegostoku wypełnieni po brzegi muzycznymi doznaniami. 


W naszym i mamy nadzieję, Waszym podejściu nie zmieniło. Obowiązuje hasło bliko ludzi, blisko muzyki. To oznacza, że chcemy by to muzyka i związane z nią emocje była najważniejsza. My postaramy się, jak co roku zrobić wszystko by artyści poczuli się w Białymstoku dobrze, ale wiele zależy od Was. To Wy swoim entuzjazmem, energią i zaangażowaniem pozytywnie napędzacie artystów na scenie. Oni, mając Was na wyciągnięcie ręki, doskonale to czują. Nie oszczędzajcie się więc i w tym roku. Wasza energia niebywale wzmacnia artystów. Doświaczamy tego za każdym razem, gdy schodzą nabuzowani Waszymi i swoimi emocjami ze sceny. Była moc. I niech tak będzie i w tym roku. Bisy są stałą częścią naszego programu - nie szczędźcie więc oklasków i wiwatów.

Pamiętajcie jednak, by w tym zapamiętaniu i entuzjazmie pamiętać o innych. Skaczcie, bawcie się klaszczcie, ale tak by inni nie czuli jakiegoś dyskomfortu. Piszemy to na wszelki wypadek, bo znamy Was i wiemy, że potrafcie dać temu festiwalowi bardzo dużo. Bez Was, bez Waszej energii, to byłby inny festiwal. Liczymy na Was i w tym roku.

Jednak od kilku lat musimy także przypominać, że czasy są niespokojne. My Wam ufamy, ale też prosimy miejcie oczy szeroko otwarte i... pilnujcie swoich rzeczy (np. toreb) byśmy nie musieli niepotrzebnie panikować.

Jak co roku przypominamy, że jeśli macie ochotę pogadać albo zapalić to zróbcie to bezwzględnie poza amfiteatrem. To jest nasz najważniejszy wymóg. Alkoholu też używajcie z umiarem i z głową. Zdjęcia robimy bez flesza, to już mamy nadzieję wiecie. Pamiętacie też zapewne, że macie opinię publiczności, która potrafi w skupieniu słuchać. I niecha tak zostanie, bo to też jest wartością tego festiwalu.

Bawcie się z głową otwartą na muzykę i na innych ludzi.

Zapraszamy Was do uczestnictwa w naszych imprezach towarzyszących (panelach, wystawach, śniadaniu na trawie) i afterparty. Zwiedzajcie też miasto i okolice. Jest co podziwiać. Przygotujemy dla Was specjalne miejsce, gdzie postaramy się zaprosić artystów po koncercie by podpisali Wam płyty i pamiątki.

Czujcie się zaproszeni. Bawmy się wszyscy dobrze i dziękujemy, że będziecie z Waszymi/naszymi artystami.

Zespół Halfway Festival