STRAND OF OAKS

 


Strand of Oaks to projekt mieszkającego w Filadelfii Timothy'ego Showaltera. Jak na klasycznego singer – songwritera przystało Timothy sam pisze teksty, muzykę i dobiera muzyków do swoich projektów. Jego muzyka osadzona jest w tradycji folka i folk – rocka i momentami psychodelii.

Timothy wygląda na twardego faceta. Długie włosy, broda, tatuaże na ramionach, którymi lubi się chwalić. Można go pomylić z członkiem motocyklowego gangu. W młodości marzył jednak o karierze sportowej. Niewiele brakowało, żeby został koszykarzem. Przeszkodziła mu w tym choroba - zapalenie stawów. Timothy nie miał łatwego życia. Zdradziła go żona, o czym napisał cały album, spłonął mu dom. Pomieszkiwał jak bezdomny na ławce w parku, ze swoją gitarą. A nawet pracował w ortodoksyjnej szkole żydowskiej. Na szczęście po definitywnym rozstaniu ze sportem Timothy poświęcił się muzyce. I być może muzyka go uratowała.

Zadebiutował w 2009 roku albumem „Leave Ruin”, choć swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiał już w 2003 roku. Czekał jednak na swój czas długo. Po debiucie poszedł jednak za ciosem – dużo koncertował, nagrywał kolejne płyty. Ale dopiero jego czwarty krążek zatytułowany „Heal” (2014 r.) zyskał uznanie w oczach krytyków i publiczności.

W tym roku ukazała się kolejna płyta brodatego singer – songwritera - „Eraserland”. Nieco łagodniejsza i mniej psychodeliczna, a Timothy wraz z kolegami, którzy go muzycznie wspierają ruszył w kolejną trasę. Bo koncerty są jego żywiołem. Lubi spotkania z fanami, rozmowy z nimi, lubi poznawać ludzi, jest bardzo towarzyski. Mamy nadzieję, że Białymstoku znajdzie kolejnych oddanych fanów.

 
kup-karnet

© 2018 Halfway Festival | All Rights Reserved. Made with love by DO IT crew